Ev Temizliği

Ev Temizliği

Aliağa Temizlik Hizmetleri olarak Firmamız Ev Temizliği hizmetlerinde profesyonel çalışmayı ve kaliteyi kendisine ilke edinmiş anlayışı ile İzmir ve ilçelerine mobil servis yöntemi ile hizmet vermektedir. Ev temizliği; toplumsal olarak sağlığımız, yaşam alanlarımızın ortamının temizliği ile doğrudan etkilenir. Temizlik işlemlerini doğru bir şekilde bilinçli olarak yapamadığımızda var olan kirlilik daha geniş ve daha fazla yüzeylere yayılabilir. Fakat birçok Temizlik Şirketi ve Temizlik Firmaları dahi, lekelere karşı nasıl Temizlik yapılması konusunda gerçek ve doğru bir bilgi sahibi olmayabilirler. Temizlik konusunda size AliağaTemizlik Hizmetleri olarak hizmet ve danışmanlık vermeye hazırız.

EV TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALI

Hijyen açısından Yaşam alanlarımızın temizlikleri olabildiğince sık yapılmalıdır. Çalışma alanlarımızda bulunan ve başka yerlere ait eşyalar yerlerine götürülüp (dolap içi – başka oda vs.) düzenlenerek ortam hazırlandıktan sonra çalışmalarımıza başlanmalıdır. Çalışa zeminleri ve yüzeyler pürüzsüz ve düzgün olmalıdır. Bu sebeple boya ve cila bakımı en geç iki senede bir tekrarlanmalıdır. Çalışma alanımızdaki tüm eşya ve malzemeler ortama yerleştirilirken, özel ilgi gösterilmelidir. Kirli bölümleri temizlerken kir tabakasını temiz alanlara bulaştırmamalıyız.

Temizlik malzemeleri ekipmanları temizlenen yüzeyden daima  daha temiz olmalıdır. İlk önce zeminde görünen kirler temizlenir sıralı temizlik, aşamalı olarak uygun sırayla gerçekleştirilir. Temizlik sırasında en önemlisi sıcak su kullanılır. Temizliği yapılan zeminler sonunda kuru olarak bırakılır. Kullanılacak malzemeler etkili, kullanım yerlerine ve standartlara uygun olmalıdır.toz kaldırmadan özenle süpürülür. Süpürme işlemi sonrasında deterjanlı su yardımı ile ıslatılmış paspasla zemin silinir. Uzun süre temizlik yapılmamış ve kalıcı kirler bulunan ortamların temizlenmesi daha fazla özen ister. Yerlerin önce sıcak su ile ıslatılarak, ıspatula gibi ekipmanlar yardımıyla, mekanik olarak temizlenmesi gerekebilir. Mobilya ve eşyaların tozları, nemli bir bez yardımı ile silinir.

Lekeleri varise, yüzeyini bozmayacak özel temizleyiciler ya da deterjan kullanılarak temizlenmeli, kuru bez veya nemli bez ile son bakımı yapılmalıdır. Aliağa Ev Temizliği. Fayanslar ve yüzeyler her gün deterjanlı nemli bezle silinip. Sabunsuz bir bez ile durulanır. Camlar, çerçeveler ve kapılar, en geç ayda bir defa, deterjanlı su ile ıslatılmış bezle temizlenir ve sabunsuzbir bez ile durulanır. Kapı kolları, banko ya da merdiven kenarları gibi çok kişinin ellerinin değdiği zeminler, ilk önce sıcak su ve deterjan ile  daha sonra dezenfekte eklenmiş suyla silinir. Perdeler ve diğer kumaş materyal en geç iki ayda bir çamaşır makinesinde uygun programla yıkanır ya da gerekirse kuru temizleme yapılır. Pano, tablo, ayna, abajur ve radyatör petekleri de temizlenecek yüzeyler arasındadır ve bunlarda mobilyalar gibi temizlenir. Akıtmayan naylon torbalar ile birlikte kullanılan çöp kovaları, en geç haftada bir, mekanik temizlik yapıldıktan sonra deterjanlı su ile fırçalanarak temizlenir. Öncelikle görünür kirler ıslatılarak temizlik fırçalarının kazıyıcı kenarları yardımı ile temizlenir.

Toz ya da sıvı, ovucu bir deterjanla önce fırçalanarak temizlenir ve su ile durulanır. Musluk başları da toz ya da ovucu bir deterjanla, başka bir fırça ya da bez kullanılarak temizlenir. Sabunlukların dış yüzey temizliği her temizlikte yerine getirilmelidir. Sıvı sabunlar bittiğinde sabunluklar fırçalanarak temizlenip, kurulanmalı ve bu işlemlerden sonra yeniden doldurulmalıdır. Eviyelerin dışında kalan yer ve yüzeyler yukarıda belirtildiği gibi temizlenir. Tuvalet ve lavabo fırçaları ayrı olmalı, başka yüzeylerde kullanılmamalı ve temas ettirilmemelidir Temizlik sırasında kullanılan malzemeler ve bunların bakımı da özen ister. Temizlik sırasında eldiven kullanmakta yarar vardır. Burada amaç el cildinin korunmasıdır. Eldiven giyilmeden önce eller kurallara uygun olarak yıkanır ve kurulanır. Kirliliğin yayılmasının eldivenler aracılığıyla olabileceği unutulmamalıdır. Atık bulaşmış eldivenler, kendileri de birer bulaştırıcı araç olurlar. Bu nedenle temizlik sırasında eldivenler, faraş ve fırça gibi bir araç kullanmadan doğrudan, atıklarla temas ettirilmemelidir.

Diğer Hizmetler

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.